Otomotiv

Kasko Yaptırmanın Önemi

Mal sigortalarının bir türü olan kasko sigortası; motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması gibi durumlarda, tazminat ödenmesini sağlamak amacı ile yapılır. Kasko Sigortası karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alan ve karşılayan bir sigortadır.

Bir bakıma karayolunda ya da otoyolda aracınız bir şekilde zarar gördüyse kasko sigortanız sizi güvence altına alan önemli bir sigorta türüdür. Tabi bu hizmetinde bir karşılığı vardır ve kasko sigortasını yapan, her bütçeye uygun firmalar oldukça fazladır. Tabi ki kasko sigortasında bir kaza oluşmasının gerektiği kadar da kazanın nasıl meydana geldiğinin de önemi büyüktür. Çünkü eğer bu kaza kasko sahibi tarafından kasıtlı olarak yapıldıysa kasko sigortası oluşan bu hasarı asla ödemez. Ayrıca alkollü araç kullanımı ve ehliyetsiz araç kullanımı olursa da kasko yine bu durumdan oluşan hasarı karşılamaz.

Kısacası kasko sigortasının ödeme yapıp yapmaması, kazanın kim tarafından ne nasıl yapıldığının saptanması sonucunda belirlenir.

Sizi herhangi bir kaza esnasında maddi şeyleri düşünürken görmeyi asla istemeyiz. Zaten olayın şokunu üzerinizden atamamışken bir de maddiyatı düşünmek size iki kat daha fazla zarar verecektir. O talihsiz zamanlarda kafanıza bir de bu gibi problemlerle doldurmak istemiyorsanız daha fazla vakit kaybetmeden siz de Kasko Sigortanızı yaptırın.

Aksi takdirde daha büyük kayıplar yaşayabilir bunun sonucunda daha çok yıpranabilirsiniz. İstemeyiz ama kasko yaptırmanın önemini kaza yaşandıktan sonra anlayanlardan olmayın, kaskonuzu yaptırın.

Yorum Bırak