Genel

Merhaba Dünya

Uzun zamandır blog yazma planları yapıp ancak bir türlü başlayamıyordum. Bu yazıyla hem bir merhaba demek hem de  bildiğimi, gördüğümü, düşündüğümü başka insanlarla da paylaşabilmek için biribizigozetliyor.com‘u aktif hale getirdim.

Ülkenin internetle tanıştığı ilk zamanlardan beri internet kullanan biri olarak, içeriğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Henüz sosyal medya sitelerinin hiçbiri kurulmamışken insanların en çok vakit geçirdiği “forum siteleri” arasında bir dönem benim de yöneticiliğini yaptığım çok başarılı forumlar vardı. Bu forumlarda (en azından bizim yönettiğimiz böyleydi) hiçbir karşılık beklemeden içerik üretip, insanların yaşadığı teknolojik problemlere çözüm üretirdik. O dönem paylaştığımız içeriklerin yerini zamanla kişilerin kendi bilgi, beceri ve hikayelerini paylaştıkları blog sayfaları ve sosyal medya siteleri aldı.

Bu yüzden ben de içerik seçerken kendi bilgime, ilgi alanlarıma ve gündeme paralel ilerleyeceğimi düşünüyordum. Hatta ilk yazımın özel olmasını istediğimden, bizim için gurur kaynağı olan Ampute Futbol Milli Takımımızın Avrupa şampiyonluğu sonrası Dünya Kupası ikinciliği gibi harika başarılarını, futbolcularımızın kim olduğunu vs. gibi bilgilerin paylaşıldığı bir blog yazısı yazmak istedim ancak “Federasyondan izin almam” gerektiği bilgisi paylaşılınca bu konuyu şimdilik erteledim. Blog yazma işinin her zaman planlandığı gibi gitmeyeceğini de ilk yazımı yazmadan öğrenmiş oldum 🙂

Düzenli olarak yazmaya devam etmek nasip olsun. Bu yazıyı da sonuna kadar okumaya sabır göstermiş olan varsa, yorum kısmından bir selam vermeniz beni motive etmiş olacaktır. Sevgiler!

Yorum Bırak